Proces

Bardzo proszę abyście zapoznali się z  przygotowanym podziałem na grupy, następnie, zgodnie z zainteresowaniami  podzielili na 3 grupy, najwyżej 5 osobowe.  
Zapoznajcie się z zaproponowanymi źródłami. Opracowane informacje przedstawcie w formie prezentacji, filmu, zbiorów instrumentów oryginalnych/wykonanych własnoręcznie.
 Po wstępnym przygotowaniu wiadomości, wszystkie grupy spotkają się aby przekazać sobie wszystkie informacje, wymienić spostrzeżenia, wprowadzić poprawki i ustalić ostateczny kształt  wystąpienia.
Czas pracy nad WebQuestem: od 6 do 8 tygodni.
Podział na grupy. 
Grupa teoretyków dowie się czym jest dźwięk, jakie ma cechy. Sprawdzi także, czy dźwięki można zarejestrować.  Opracowane materiały przygotuje w formie prezentacji ppt, rejestrację dźwięku można przeprowadzić w programie komputerowym: rejestrator dźwięków.

http://free.of.pl/z/zlo/Fizyka/fale%20dzwiekowe.pdf
http://www.fizykon.org/drgania_fale/fale_co_to_jest_fala.htm
http://www.fizykon.org/akustyka/akustyka.htm
http://www.fizykon.org/akustyka/akustyka_barwa_a_wysokosc.htm
Grupa poszukiwaczy skupi się na odszukaniu zastosowań dźwięków w różnych dziedzinach życia. Aby wykonać zadanie należy dowiedzieć  się jaki jest zakres słyszalności człowieka, a jaki różnych zwierząt.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ultradźwięki
http://www.oddzialywaniawiatrakow.pl/oddziaływaniawiatraków,menu,72,79.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Infradźwiękihttp://pl.wikipedia.org/wiki/Infradźwięki
Grupa wykonawców przedstawi interesujące przykłady powstawania dźwięków w różnych ośrodkach, przedmiotach, porówna także prędkość rozchodzenia się dźwięków w różnych ośrodkach. Sprawdzi także w  jaki sposób  powstaje dźwięk w krtani człowieka. Zaprezentuje  na czym polega wydobywanie dźwięku w różnych instrumentach  i jak można zmieniać wysokość, głośność dźwięku.  Prezentacja może mieć formę filmu lub wystąpienia „na żywo”.
http://ciekawahistoria2008.republika.pl/fizyka.html
http://www.fizykon.org/akustyka/akustyka_drgania_struny.htm
http://www.fis.agh.edu.pl/kfcs/wp-content/uploads/posterfizykaglosu.pdf
http://www.mowimyjak.pl/fakty/nauka/jak-powstaje-mowa-dzieki-czemu-mowimy-dlaczego-ludzie-to-wygadany-gatunek-,25_40705.html
http://www.staff.amu.edu.pl/~wagner/Analiza_mowy1.pdf